Lniana Dolina

Len Konopie Oferta SKLEP Koszule lniane Lniane worki na chleb Kontakt
Lniana Dolina
 
LEN i KONOPIE
lniana dolina
 

Książki, które nas zaciekawiły lub zafascynowały :)

 
książkiSiła woli - moc zdrowienia
Barbara Połoczańska

Siła woli - moc zdrowienia opisuje doświadczenia autorki, u której dwadzieścia lat temu zdiagnozowano stwardnienie rozsiane - chorobę powszechnie uznawaną za nieuleczalną.
Autorka dokonała szerokiej analizy, co jest przyczyną jej choroby. Zdobywała z zapałem wiedzę dotyczącą zdrowia, żywienia i suplementacji, jednocześnie wprowadzając diametralne zmiany w swoim życia. Wyeliminowała to, co jej szkodzi, zastępując to tym, co służy zdrowiu. Sprawiła, że czuje się dobrze i prowadzi szczęśliwe, aktywne życie. Pomaga innym, jest skarbnicą wiedzy w zakresie SM, ale nie tylko.
W książce znajdziemy rady dotyczące tego, co zmienić w swoim życiu, aby nie odczuwać choroby. Doświadczenia te skuteczne są również w w przypadku innych schorzeń - w tym choroby nowotworowej, z którą przyszło się zmierzyć autorce w jej bliskiej rodzinie. "Czy choroby różnią się tylko nazwami?" oraz "Moje zdrowie w moich rękach" - to dewizy autorki. Warto samemu rozważyć te myśli.

książkiWilliam Dufty - człowiek o krytycznym umyśle i z odwagą by poszukiwać prawdy, William Dufty jest na pewno jednym z wielkich bohaterów "nie opiewanych pieśnią".
SUGAR BLUES
POWIEŚĆ, KTÓRA WYLECZYŁA MILIONY CHORYCH NA SUGAR BLUES. MOŻE TOBIE TEŻ POMOŻE ?
Dufty ujawniając niebezpieczeństwa procesu rafinacji, uzmysławia nam, że cukier (C12H22O11) jest niszczącą substancją chemiczną, uzależniającą jak opium, morfina i heroina. Wyjaśnia jak w procesie przetwarzania burak i trzcina cukrowa tracą wszystkie witaminy, minerały, enzymy, aminokwasy i włókna, pozostawiając pustą, pozbawioną składników odżywczych i szkodliwą sacharozę...
Cukier jest głównym składnikiem niezliczonej ilości substancji, które jemy i pijemy, od owsianki do zupy, od coli do kawy. Spożywany przez każdego Amerykanina w ilości czterdziestu kilogramów rocznie jest równie uzależniający jak nikotyna czy heroina, jest też równie trujący i odpowiedzialny za współczesne epidemie poczynając od depresji a kończąc na zakrzepicy tętnicy wieńcowej.
Sugar blues to chyba jedna z niewielu pozycji, która pozwala ujrzeć liczne zagadnienia w nowym świetle. Ukazuje jak przemysł może manipulować rządami tworzącymi ustawy, które trzymają nas w przekonaniu, że żywność i lekarstwa zatwierdzone przez różne komisje nadają się do konsumpcji.
Dając wgląd w przemysł cukrowniczy, Dufty przedstawia historyczny przegląd społeczeństwa 'przed chorobowego', handlu cukrem, handlu niewolnikami, rozwoju chorób, produkcji żywności i ustaw jej dotyczących. Opisuje pracę wielu naukowców i lekarzy poprzez wieki.
Dufty opisuje jak cukier przeniknął do naszego życia i jest już na takim poziomie, że praktycznie każdy z nas jest prawdopodobnie w stanie przed cukrzycowym. Czy wiedzieliście, że cukier jest dodawany do pasty do zębów, soli i do papierosów? Czy jesteście świadomi, że cukier złocisty czy brązowy to po prostu biały cukier z dodatkiem melasy? Autor jednocześnie pokazuje jak rewitalizująca, bezcukrowa dieta może nie tylko zmienić nasze życie ale nawet je uratować.

książkiSobie moc. Czyli rehabilitacja wielowymiarowa w stwardnieniu rozsianym. Przewodnik dla osób z SM
dr neurolog Joanna WoyciechowskaksiążkiSM - jak walczyć o zdrowie z pomocą RW, CUD i WOW
dr neurolog Joanna Woyciechowska
książkiSM - Siła i Mądrość
dr neurolog Joanna Woyciechowska
książkiEpigenetyka dla osób z SM
dr neurolog Joanna Woyciechowska
książkiDUCHOWE POŁOŻNICTWO: Intymność narodzin
Ina May Gaskin
Pierwsze polskie wydanie kultowej publikacji Iny May Gaskin. Książka stanowi
szczegółowe studium procesu narodzin jako aktu w pełni zgodnego z
Naturą, napisana na podstawie obserwacji ponad dwóch tysięcy porodów
domowych. Jest to dzieło życia Iny May Gaskin, prezentujące wiedzę i
doświadczenia niedostępne w toku typowych studiów medycznych, jest
źródłem bezcennych, praktycznych wskazówek dla kobiet oczekujących dziecka, jak również dla dla położnych, doul i lekarzy.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.